ناسا اعتبار مجاز رسانه محدود برای Mars Perseverance Rover Landing را باز می کند

واشنگتن، 17 دسامبر 2020 / PRNewswire / – با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) در جنوب کالیفرنیا تعداد محدودی از رسانه ها را برای دسترسی در سایت معتبر تأیید می کند تا پوشش دهد 18 فوریه 2021، فرود مریخ نورد Mars 2020 Perseverance ناسا. این مأموریت و آزمایش فن آوری Ingenuity Mars Helicopter سوار شدن به همراه مریخ نورد توسط JPL برای ناسا مدیریت می شود.

در حالی که دسترسی به محل به دلیل اقدامات احتیاطی ایمنی همه گیر محدود خواهد شد ، جلسات خبری مجازی برای همه رسانه ها در دسترس خواهد بود. JPL فرصت های مجازی فراوانی را برای رسانه ها فراهم می کند تا گزارش مربوط به فرود ، از جمله شرکت در جلسات خبری و مصاحبه ها را پوشش دهند. تفسیر فرود در تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس به صورت مستقیم پخش می شود و همچنین یک خوراک پاک کنترل مستقیم ماموریت فقط با صدای صوتی ماموریت در دسترس خواهد بود.

محدودیت های ایالتی و محلی و همچنین دستورالعمل های فدرال ، میزان فعالیت های حضوری را که قابل تغییر هستند ، تعیین می کند.

JPL انتظار دارد مکان هایی را در پارکینگ برای اعضای معتبر رسانه رزرو کند ، قرارهایی را برای مصاحبه های حضوری با اعضای تیم مأموریت ترتیب دهد و دسترسی از قبل برنامه ریزی شده به مدل های اصرار و ابتکار در اندازه واقعی را فراهم کند. دسترسی به مناطق عملیاتی ماموریت در دسترس نخواهد بود.

فقط شهروندان ایالات متحده یا دارندگان کارت سبز نمایندگی رسانه های ایالات متحده و خبرنگاران مستقر در ایالات متحده برای رسانه های بین المللی برای اعتبار در نظر گرفته می شوند. برای شروع روند اعتبار سنجی برای دسترسی حضوری ، اعضای رسانه باید نام کامل ، عنوان ، آدرس ایمیل ، شماره تلفن ، نام رسانه ، نام ویرایشگر و اطلاعات تماس خود را توسط ظهر PST (ساعت 3 عصر EST) پنجشنبه ، 14 ژانویه، به Rexana Vizza در [email protected].

به دلیل محدودیت های ایمنی مربوط به ویروس کرونا ، رسانه های بین المللی که مجبور به پرواز به ایالات متحده هستند معتبر شناخته نخواهند شد. ممکن است با تکامل همه گیر ، سایر محدودیت های سفر نیز اعمال شود.

برای حضور در JPL برای فرود ، باید تمام رسانه ها دارای مدارک معتبر باشند. انتظار می رود که فعالیت های خبری در محل از 15 تا 19 فوریه. جلسات خبری نیز برای آن دوره برنامه ریزی شده است ، با جلسات توجیهی اضافی به عنوان حکم اخبار. جزئیات و به روزرسانی ها با در دسترس قرار گرفتن اعلام می شوند.

اطلاعات بیشتر در مورد ماموریت

هدف اصلی مأموریت Perseverance در مریخ ، نجوم از جمله جستجوی علائم حیات میکروبی باستان است. این مریخ نورد زمین شناسی سیاره و آب و هوای گذشته را مشخص می کند ، زمینه را برای اکتشاف انسان در سیاره سرخ هموار می کند و اولین مأموریت برای جمع آوری و ذخیره سازی سنگ مریخ و سنگ قبر (سنگ شکسته و گرد و غبار) است.

مأموریت های بعدی که در حال حاضر توسط ناسا با همکاری ESA (آژانس فضایی اروپا) در دست بررسی است ، سفینه های فضایی را به مریخ می فرستد تا این نمونه های ذخیره شده را از سطح جمع آوری کرده و برای تجزیه و تحلیل عمیق به زمین بازگرداند.

مأموریت مریخ 2020 بخشی از یک برنامه بزرگتر است که شامل مأموریت هایی به ماه به عنوان راهی برای آماده سازی برای کاوش انسان در سیاره سرخ است. به اتهام بازگشت فضانوردان به ماه تا سال 2024 ، ناسا با برنامه های اکتشافی قمری ناسا ، حضور پایدار انسان در ماه و اطراف آن را در پایان دهه برقرار خواهد کرد.

بالگرد Ingenuity ناسا به سطح مریخ متصل به شکم مریخ نورد Perseverance حمل می شود و در ماه های پس از فرود مستقر خواهد شد. نبوغ یک نمایش فناوری است که هدف آن اولین پرواز کنترل شده با نیرو در یک سیاره دیگر است. ماموریت آن این است که به عنوان یک آزمایش آزمایشی پرواز خدمت کند. این ابزار علمی را حمل نمی کند و اهداف آن جدا از اهداف استقامت است.

JPL که توسط Caltech in ناسا مدیریت می شود پاسادنا ، کالیفرنیا، مریخ نورد Perseverance و Ingenuity Mars Helicopter را ساخته و مدیریت می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پشتکار:

https://www.nasa.gov/perseverance

و:

https://mars.nasa.gov/mars2020/

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

https://www.nasa.gov