ناسا فضانورد را رید وایزمن رئیس جدید دفتر فضانوردی نامید

هوستون، 17 دسامبر 2020 / PRNewswire / – مدیر عملیات پرواز ناسا استیو کرنر فضانورد کهنه کار را منصوب کرده است رید وایزمن به عنوان رئیس دفتر فضانورد وایزمن جای فضانورد را می گیرد پت فارستر، که از آن زمان سمت خود را حفظ کرده است ژوئن 2017.

کوئرنر گفت: “پت در زمان بسیار مهمی برای ناسا بستر رهبری ثابت و صریح را در دفتر فضانوردان فراهم کرده است زیرا ما اولین پروازهای خدمه تجاری را آغاز کردیم و زمینه را برای مأموریت های آرتمیس فراهم کردیم.” “فداکاری او به سپاه فضانورد در هر مرحله مشهود است و ما از تمام زحماتی که او طی سه سال گذشته کشیده است قدردانی می کنیم.”

فارستر برای پیگیری یک فرصت شخصی خارج از ناسا مرخصی طولانی مدت می گیرد.

در نقش جدید خود ، ویزمن مسئول مدیریت منابع و عملیات دفتر فضانورد در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون، تگزاس. وی همچنین به توسعه مفاهیم عملیاتی خدمه پرواز فضانورد و تعیین تکلیف خدمه برای مأموریت های بعدی پرواز فضایی کمک خواهد کرد.

کوئرنر گفت: “انرژی و اشتیاق رید برای اکتشافات فضا فقط با تفکر و تعهد او نسبت به هم فضانوردانش مطابقت دارد.” “او رئیس عالی برای دفتر فضانورد در مواقع هیجان انگیز آینده خواهد بود.”

وایزمن کاپیتان نیروی دریایی ایالات متحده و بومی است بالتیمور ، مریلند. وی از دانشگاه مهندسی کامپیوتر و سیستم لیسانس گرفت موسسه پلی تکنیک Rensselaer که در تروی ، نیویورک، و همچنین یک مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی سیستم از دانشگاه جان هاپکینز که در بالتیمور. ناوگان دریایی و خلبان آزمایشی قبل از انتخاب به عنوان فضانورد در سال 2009 ، در سه استقرار خدمت کردند.

وایزمن 165 روز را به عنوان بخشی از Expeditions 40 و 41 در سال 2014 در ایستگاه فضایی بین المللی گذراند. در آن زمان ، وی در دو پیاده روی فضایی شرکت کرد و در مجموع 12 ساعت و 47 دقیقه زمان را صرف ارتقا system سیستم سرویس سیار ایستگاه برای بازوی رباتیک Canadarm2 کرد. و شروع تنظیمات مجدد مورد نیاز برای آماده سازی ناسا برای مأموریت های خدمه تجاری. از زمان بازگشت به زمین ، او در چندین نقش از دفتر فضانوردی پشتیبانی کرده است ، از جمله به عنوان معاون رئیس فضانوردی و دستیار مدیر اداره عملیات پرواز.

مشاهده بیوگرافی کامل وایزمن در:

https://www.nasa.gov/astronauts/biographies/reid-g-wiseman

Wiseman را در توییتر دنبال کنید:

https://twitter.com/astro_reid

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov