پارک های آفریقایی: پارک ملی زاکوما از دیدار فیلد مارشال چاد استقبال می کند

لوساکا ، زامبیا، 24 دسامبر 2020 / PRNewswire / – پارک های آفریقایی مفتخر به دریافت مارشال فیلد شد چاد، رئیس جمهور ، رئیس دولت ، ادریس دبی ایتنو در پارک ملی زاکوما در 10 دسامبرهفتم – 11هفتم. هیئت رئیس جمهور ، که شامل وزرا ، مشاوران و فرماندار سلامت بود ، در چارچوب تور رسمی استان سلامت از این پارک بازدید کرد.

پارک ملی زاکوما بخشی از اکوسیستم بزرگ زاکوما را تشکیل می دهد ، شبکه ای از ذخایر متصل که تحت یک توافق نامه مدیریت گسترده برای اولین بار بین دولت جمهوری چاد و حفاظت از پارکهای غیرانتفاعی آفریقا در سال 2010. این چشم انداز بی نظیر سودانو-ساحلی از آن زمان به یک پناهگاه امن برای حیات وحش تبدیل شده است ، منبعی از مزایای مردم و مقصد طبیعت بین المللی است.

“ما باید از تلاش های انجام شده توسط چادی ها و پارک های آفریقایی با بودجه اتحادیه اروپا استقبال کنیم. امروز ، پارک ملی Zakouma بازسازی شده است … من در اینجا از همه چادی ها درخواست می کنم که بیایند و پارک ملی Zakouma را کشف کنند. این پارک آنها است. این یک ملی است دارایی. این تنوع زیستی دارد که در هیچ جای دیگر وجود ندارد. ” چاد، رئیس جمهور ، رئیس دولت ، ادریس دبی ایتنو.

هیئت در هنگام بازدید از پارک ، در بحث و گفتگو با نمایندگان ارشد پارک های آفریقا شرکت کردند ، و ارزیابی پیشرفت ها و اقدامات آینده برای اطمینان از تحویل منافع طولانی مدت برای مردم و حیات وحش را ارزیابی کردند.

“دولت چادی زیر نظر مارشال میدانی چاد، رئیس جمهوری ، رئیس دولت ادریس دبی ایتنو ، اقدامات مشترکی را برای اطمینان از حفاظت از اکوسیستم مهم جهانی “زاکوما” به تصویب رسانده است. ” پیتر فرن هد. “ما مشتاقانه منتظر هستیم که با پیشرفت دولت چادی و همچنین شرکای مالی خود ، پیشرفت های بیشتری را در این زمینه ایجاد کنیم و سهم خود را در جوامع محلی و توسعه ملی افزایش دهیم.”

واقع در بین صحرای صحرا و مناطق جنگلی بارانی آفریقای مرکزی، زاکوما شامل برخی از مهمترین جمعیتهای حیات وحش آفریقای غربی و مرکزی است. پناهگاه است به چاد بیشترین جمعیت فیل ها و بیش از نیمی از جمعیت باقیمانده زرافه های کردوفان در جهان.

طی 10 سال گذشته ، شکار غیرقانونی اساساً از بین رفته است و به این ترتیب جمعیت فیل ها قادر به رشد برای اولین بار در دهه های گذشته و بازگشت گونه های دیگر از جمله کرگدن سیاه هستند. جوامع محلی نه تنها از بهبود امنیت بلکه از توسعه مدارس ، اشتغال و سهم زاکوما از طریق گردشگری در محلی و ملی بهره مند می شوند. در سال 2019 ، TIME از زاکوما به عنوان یکی از بزرگترین مکانهای جهان نام برد.

تحول اقتصادی و اکولوژیکی زاکوما با حمایت حیاتی اتحادیه اروپا ، Fondation Segré و چندین اهدا کننده خصوصی و نهادی دیگر امکان پذیر است.

SOURCE پارک های آفریقایی

لینک های مربوطه

african-parks.org