Britishvolt سایت North East را برای ساخت اولین گیگافکتوری باتری انگلیس انتخاب می کند

کل سرمایه گذاری برای شرکت گیگاف کارخانه بریتیش ولت 2.6 میلیارد پوند است که باعث بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی در شمال شرق از زمان ورود نیسان در سال 1984 و یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های صنعتی در انگلیس شده است. در مرحله نهایی این پروژه در سال 2027 ، 3000 نفر با مهارت بالا و بیش از 300000 باتری لیتیوم یون برای صنعت خودروی انگلیس تولید می کنند. علاوه بر این ، 5000 شغل در زنجیره تأمین گسترده فراهم می کند.

Gigafactory بریتیش ولت به طور گسترده ای از نظر استراتژیک برای صنعت خودرو انگلستان مهم تلقی می شود تا بتواند مزیت رقابتی خود را حفظ کند زیرا ما به سمت آینده ای که به طور فزاینده ای الکتریکی سرعت می گیریم ، شتاب می گیریم. ساخت باتری Gigafactory همچنین یکی از ارکان اصلی نخست وزیر انگلیس است ، بوریس جانسون، برنامه ده نقطه ای برای احیای سبز انگلیس و گام مهمی برای اقتصاد خالص صفر تا سال 2050.

مدیرعامل Britishvolt ، اورال نادجری “ما خوشحال هستیم که این سایت را در Blyth ایمن کرده ایم. این یک لحظه فوق العاده برای صنعت Britishvolt و انگلستان است. اکنون ما واقعاً می توانیم کار سخت را شروع کنیم و تولید باتری های لیتیوم یون را برای وسایل نقلیه برقی آینده فقط در مدت سه سال آغاز کنیم. این برای صنعت خودرو انگلستان و کل اقتصاد بسیار مهم است که ما می توانیم آینده را تأمین کنیم. هرچه زودتر شروع کنیم ، بهتر است.

“Blyth تمام الزامات دقیق ما را برآورده می کند و می تواند متناسب با آن ساخته شود. این در آستانه ارتباطات اصلی حمل و نقل است ، انرژی تجدید پذیر قابل دسترسی آسان و فرصتی برای یک زنجیره تأمین مستقر ، هدف ما را برآورده می کند تا Gigafactory خود را به تمیزترین و ما با استقبال فوق العاده گرم ایان لووی نماینده مجلس و شورای شهرستان نورتومبرلند روبرو شده ایم و مشتاقانه منتظر همکاری با آنها در این پروژه هستیم. “

نماینده مجلس دره بلیت ، ایان لوی “این یک اعلامیه فوق العاده هیجان انگیز است که برای دهه های آینده تأثیر گسترده ای در حوزه انتخابیه و مناطق اطراف آن خواهد داشت. من از زمان سرمایه گذاری نیسان در مورد چیزی که قابل مقایسه باشد در شمال شرق فکر نمی کنم ساندرلند بیش از 35 سال پیش

“از زمانی که Britishvolt برای اولین بار تماس گرفت ، اولویت مطلق من این است که در همکاری با تیم رهبری خود برای انجام همه کارها برای اجرای این طرح تلاش کنم نورتومبرلند. پیشرفت نورتومبرلند همچنین در رسیدن سریع به این نقطه نقشی اساسی دارد.

“هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد اما چشم انداز اولین Gigafactory انگلستان در سایت قدیمی ایستگاه برق Blyth ایجاد مستقیم 8000 شغل شگفت آور است. این مشاغل نه تنها منطقه را به وضعیت یک نیروگاه صنعتی باز می گرداند بلکه به ما کمک می کند فارغ التحصیلان خود را حفظ کرده و به خیابان های مرتفع مبارزه می کنیم. من مشتاقانه منتظر کار با همه افراد درگیر هستم و پشتیبانی لازم برای ارائه طرحی را فراهم می کنم که فرصتی برای نسل یک بار است. “

کارخانه Britishvolt Gigafactory در زمینی به مساحت 95 هکتار ، که قبلاً محل نیروگاه Blyth بود ، ساخته می شود. این انرژی از انرژی های تجدید پذیر ، از جمله پتانسیل استفاده از انرژی برق آبی تولید شده در استفاده خواهد کرد نروژ و 447 مایل در زیر دریای شمال از طریق طولانی ترین اتصال بین جهان از پروژه لینک دریای شمال منتقل شد.

درباره Britishvolt
Britishvolt است انگلیس بزرگترین سرمایه گذار در فن آوری های باتری. این برنامه به پشتیبانی از آینده حمل و نقل برقی و ذخیره انرژی پایدار ، تولید فناوری های باتری لیتیوم یون پیشرو در جهان اختصاص دارد.

هدف Britishvolt تأسیس انگلستان به عنوان نیروی اصلی در فناوری باتری است. این شرکت در حال همکاری با شرکا و تامین کنندگان پیشرو برای دستیابی به این هدف است زیرا این امر برای آینده صنعت خودرو انگلیس و سلامت کلی اقتصادی و صنعتی انگلستان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

این شرکت معتقد است که انگلیس به دلیل قدرت صنعت خودرو و انرژی ، تخصص و سابقه تحقیق و توسعه باتری های صنعتی و دانشگاهی ، مکان مناسبی برای سرمایه گذاری های خود است.

سه ماهه چهارم سال 2023 به عنوان آغاز تولید در سال 2014 هدف گذاری شده است انگلیس اولین Gigafactory.

منبع Britishvolt