در حالی که به نظر می رسد منطقه ابتدا از بیماری همه گیر ظاهر می شود ، آسیا و اقیانوسیه در شاخص گذرنامه Henley در سال 2021 سلطنت می کند

لندن، 5 ژانویه 2021 / PRNewswire / – آخرین نتایج از فهرست گذرنامه Henley – رتبه بندی اصلی تمام گذرنامه های جهان با توجه به تعداد مقصدی که دارندگان آنها می توانند بدون ویزای قبلی به آن دسترسی داشته باشند – بینش جالب توجهی در مورد آینده آزادی سفر در جهانی است توسط همه گیر Covid-19.

بدون در نظر گرفتن محدودیت های موقت ، ژاپن همچنان مقام شماره یک را حفظ می کند ، دارندگان گذرنامه قادر به دسترسی به 191 مقصد بدون ویزا هستند. این سومین سال متوالی است که ژاپن مقام اول را به خود اختصاص داده است. آسیا و اقیانوسیه (APAC) تسلط بر شاخص – که براساس اطلاعات انحصاری انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) است – اکنون کاملاً ثابت به نظر می رسد. سنگاپور در 2 نشسته استدوم موقعیت ، با دسترسی به 190 مقصد ، و کره جنوبی 3 را نگه می داردrd قرار دادن در کنار آلمان، هر دو دارای نمره ویزا / ویزا هنگام ورود 189 هستند. کمی پایین تر اما هنوز در 10 امتیاز برتر است ، نیوزلند در 7 استهفتم موقعیت ، با دسترسی بدون ویزا به 185 مقصد ، در حالی که استرالیا در 8 استهفتم موقعیت ، با دسترسی به 184 مقصد.

در طول تاریخ 16 ساله این شاخص ، بالاترین مکان ها به طور سنتی توسط کشورهای اتحادیه اروپا ، انگلیس یا ایالات متحده برگزار می شد و کارشناسان معتقدند که موقعیت منطقه APAC همچنان ادامه خواهد داشت زیرا شامل اولین کشورهایی است که روند بهبود همه گیری را آغاز می کنند.

دکتر. کریستین اچ. کالین، رئیس Henley & Partners و مخترع مفهوم شاخص گذرنامه ، می گوید در حالی که ایالات متحده و انگلیس هنوز با چالش های قابل توجهی در رابطه با ویروس روبرو هستند ، توازن قدرت در حال تغییر است. “طی هفت سال گذشته ، گذرنامه ایالات متحده از شماره یک به 7 رسیده استهفتم مکان ، موقعیتی که در حال حاضر با انگلیس مشترک است. به دلیل محدودیت های سفر مرتبط با همه گیری ، مسافران هر دو کشور در حال حاضر با محدودیت های عمده بیش از 105 کشور مواجه هستند ، دارندگان گذرنامه آمریکایی می توانند به کمتر از 75 مقصد سفر کنند ، در حالی که دارندگان گذرنامه انگلیس در حال حاضر به کمتر از 70 دسترسی دارند. ”

با تأیید اولین واکسن Covid-19 بیش از یک ماه پیش ، کارشناسان صنعت هواپیمایی معتقدند که واکسیناسیون اجباری قبل از سفر هوایی ممکن است به زودی یک ضرورت باشد. یک ابتکار فناوری که قرار است در Q1 2021 راه اندازی شود و به بازیابی تحرک جهانی کمک کند ، ابتکار سفر Pass IATA است – یک برنامه تلفن همراه که به مسافران امکان می دهد گواهینامه های تأیید شده خود را برای آزمایشات Covid-19 یا واکسن ها ذخیره و مدیریت کنند.

کارشناسان معتقدند که از نظر تحرک جهانی در آینده ، نمی توان انتظار بازگشت به الگوهای پیش از همه گیری را داشت. دکتر. پاراگ خانا، بنیانگذار FutureMap ، می گوید ملیت به تنهایی دیگر برای تضمین عبور ایمن کافی نخواهد بود. “حتی برای گذرنامه هایی که هنوز هم قدرتمند هستند ، پروتکل های اضافی برای دستیابی به تحرک نسبتاً بدون اصطکاک مورد نیاز است. جوانان امروز از نظر اجتماعی آگاه ، از نظر محیط زیست آگاهی دارند و از ملی گرایی کمتری برخوردار هستند – همه اینها باعث می شود بالقوه متحرک ترین نسل در تاریخ بشر باشند. یک تغییر اساسی در تحرک از هر کشوری برای خودش به هر شخصی برای خود بودن. ”

اطلاعات کلیدی بیشتر و تجزیه و تحلیل تخصصی در گزارش تحرک جهانی 2021 Q1 است که امروز توسط Henley & Partners منتشر شده است. این شامل تحقیقات جدید گروه دانش عمیق است ، داده های حاصل از ارزیابی خطر و ایمنی Covid-19 از ثبات اقتصادی ، اجتماعی و بهداشتی 250 کشور و منطقه با آخرین نتایج شاخص Henley Passport. آنچه پدیدار می شود این است که برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه ، آزادی سفر نه تنها نتیجه فقدان آزادی اجتماعی یا توسعه اقتصادی ضعیف است ، بلکه عدم موفقیت در مدیریت ریسک ، آمادگی بهداشتی ، و نظارت و تشخیص است. به عبارت دیگر ، عدم تحرک جهانی دیگر فقط وضعیت شهروندان کشورهای کمتر پیشرفته نیست.

شاید قابل فهم باشد ، توافقنامه های ویزای برجسته نسبتاً کمی در طول سال 2020 وجود داشته است. استثنای قابل توجه امارات متحده عربی بود که روند صعودی قابل توجه خود را در شاخص گذرنامه هنلی ادامه داده است. این کشور موافقت نامه برجسته ای را با میانجیگری ایالات متحده امضا کرد که روابط رسمی را با آن برقرار می کند اسرائيل و اعطای دسترسی بدون ویزا به شهروندان هر کشور به کشور دیگر. اکنون امارات متحده عربی نمره ویزا / ویزا هنگام ورود 173 و 16 را داردهفتم نقطه در رتبه بندی. این صعود خیره کننده ای است در مقایسه با موقعیتی که در آغاز شاخص در 2006 داشت ، زمانی که این کشور رتبه 62 را داشتدوم، با امتیاز بدون ویزا / ویزا هنگام ورود فقط 35 است.

مدیر عامل شرکت Henley & Partners یورگ استفن می گوید نوسانات ناشی از Covid-19 جذابیت رو به رشد مهاجرت سرمایه گذاری را به سمت بیش از حد سوق داده است. “حوادث بی سابقه سال 2020 به طور همزمان عوامل فشار مانند بی ثباتی سیاسی و اقتصادی و عوامل کششی مجدداً را تشدید کرده است ، ثبات ، ایمنی و دسترسی به آموزش با کیفیت و مراقبت های بهداشتی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. شهروندی جایگزین و اقامت اکنون یک ملاحظه استاندارد برای خانواده های بین المللی و کارآفرینانی که به دنبال جلوگیری از نوسانات و ایجاد ارزش طولانی مدت از طریق افزایش تحرک جهانی هستند. “

تماس با رسانه
سارا نیکلین
رئیس گروه روابط عمومی
[email protected]

منبع Henley & Partners