ناسا آزمایش آتش گرم موشکی SLS را تسریع می کند ، رسانه ها را به پیش از توجیه دعوت می کند

واشنگتن، 11 ژانویه 2021 / PRNewswire / – به دنبال بررسی آمادگی آزمون در روز دوشنبه ، ناسا اکنون هدف قرار داده است شنبه شانزدهم ژانویه، برای آزمون نهایی در سری تست های Green Run برای مرحله اصلی سیستم پرتاب فضا (SLS) موشکی که مأموریت آرتمیس I آژانس را راه اندازی خواهد کرد. ناسا میزبان یک کنفرانس از راه دور رسانه ای در ساعت 1 بعد از ظهر سه شنبه، 12 ژانویه ، برای بحث در مورد آزمایش ، معروف به آتش سوزی داغ ، که در مرکز فضایی استنیس ناسا در نزدیکی خلیج سنت لوئیس ، می سی سی پی.

در طول آزمایش ، مهندسان تمام سیستم های مرحله اصلی را روشن می کنند ، بیش از 700000 گالن پیشرانه برودتی یا فوق سرد را در مخازن بار می کنند و هر چهار موتور را به طور همزمان شلیک می کنند.

Green Run سری آزمایش ارزیابی جامعی از مرحله اصلی موشک قبل از پرتاب SLS از مأموریت های آرتمیس به ماه است. مرحله اصلی شامل مخزن هیدروژن مایع و مخزن اکسیژن مایع است ، چهار RS-25 موتور ، و رایانه ها ، الکترونیک و اویونیک که به عنوان “مغز” موشک عمل می کنند. ناسا هفت مورد را به اتمام رسانده است هشت مرحله اصلی آزمون Green Run ، از جمله بارگیری و تخلیه پیشرانه برای اولین بار در آخرین آزمایش ، تمرین لباس مرطوب ، در 20 دسامبر. در طول آزمایش آتش گرم آینده ، هر چهار موتور برای شبیه سازی عملکرد مرحله در هنگام پرتاب آتش می گیرند.

صدای کنفرانس از راه دور بصورت آنلاین به صورت آنلاین پخش می شود:

http://www.nasa.gov/live

شرکت در جلسه توجیهی عبارتند از:

  • جان هانی کات، مدیر برنامه SLS ، مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا
  • جولی باسلر، مدیر مراحل SLS ، مارشال
  • رایان مک کیبن، هادی آزمون Green Run ، Stennis
  • جان شنون، معاون رئیس جمهور و مدیر برنامه SLS ، بوئینگ
  • جف زوتی، مدیر برنامه RS-25 در Aerojet Rocketdyne

برای شرکت در کنفرانس از راه دور ، رسانه ها باید تماس بگیرند کارن نورتون در [email protected] توسط ساعت 11 صبح 12 ژانویه برای اطلاعات شماره گیری.

اولین بار در یک سری از مأموریت های پیچیده ، آرتمیس اول موشک SLS و فضاپیمای Orion را به عنوان یک سیستم یکپارچه پیش از پروازهای خدمه به ماه آزمایش خواهد کرد. تحت آرتمیس برنامه ، ناسا در تلاش است تا اولین زن و مرد بعدی را در سال 2024 روی ماه بفرستد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آزمون های Green Run ، به این موارد مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/artemisprogram/greenrun

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov