شورای جهانی کربن برای کمک به خطوط هوایی بین المللی برای دستیابی به اهداف رشد بی طرف کربن ، تحت عنوان CORSIA ICAO تصویب می شود

دوحه، قطر، 11 آوریل 2021 / PRNewswire / – با انتظار برای صدور بیش از 10 میلیون اعتبار کربن در سال 2021 ، قطر-مستقر شورای جهانی کربن (GCC) در میان هشت برنامه بین المللی ذکر شده است که واجد شرایط تأمین اعتبار کربن به شرکت های هواپیمایی بین المللی هستند تا بتوانند رشد خنثی کربن خود را تأمین کنند.

در سراسر جهان ، بازارهای کربن در حال جلب توجه هستند. آنها با صدور اعتبارات کربن به سازمانهای بین المللی کمک می کنند تا انتشار کربن اجتناب ناپذیر را جبران کنند و در عین حال از توسعه پروژه های کاهش انتشار و اقدامات آب و هوایی کاتالیزور پشتیبانی می کنند. شورای جهانی کربن (GCC) – ابتکاری از سازمان تحقیق و توسعه خلیج فارس (GORD) – اولین و تنها برنامه داوطلبانه جبران گازهای گلخانه ای داوطلبانه در منطقه MENA است. GCC در سال 2016 تأسیس و از سال 2019 عملیاتی شده و اکنون دریافت کرده است تأیید کامل تحت طرح جبران و کاهش کربن برای هوانوردی بین المللی (CORSIA) سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی ملل متحد (ICAO) در 19 مارس 2021.

این تصویب تصدیق این است که چارچوب نظارتی شورای همکاری خلیج فارس تمام عناصری را در اختیار دارد که اطمینان حاصل می کند کاهش واقعی واقعی ، اضافی و دائمی حاصل از پروژه های ثبت شده توسط آن و اعتبارات کربنی تأیید شده (ACC) صادر شده توسط شورای همکاری خلیج فارس بسیار معتبر و از لحاظ زیست محیطی است. همچنین این اطمینان را می دهد که ACC ها می توانند توسط شرکت های هواپیمایی بین المللی برای تأمین تعهد خود در مورد رشد خنثی کربن تحت CORSIA و سایر سازمان ها برای تعهد خود در مورد خنثی سازی کربن در محصولات ، خدمات ، رویدادها و فعالیت های خود با خیال راحت استفاده شوند. با تأیید کامل ، شورای همکاری خلیج فارس در میان هشت برنامه بین المللی ذکر شده است که واجد شرایط تأمین اعتبار کربن به شرکت های هواپیمایی بین المللی هستند تا بتوانند رشد خنثی کربن خود را تأمین کنند. توجه به این نکته مهم است که شورای همکاری خلیج فارس ، مستقر در قطر، یکی از دو برنامه بین المللی GHG واجد شرایط CORSIA است که مقر اصلی آن در کشورهای در حال توسعه است.

صحبت از این پیشرفت اخیر ، دکتر یوسف الهرر، رئیس شورای همکاری خلیج فارس ، گفت ، “شورای جهانی کربن ، از منطقه MENA نشات گرفته است ، هدف آن ارائه ابزار بازار کربن برای خدمت به ذینفعان جهانی در انجام تعهدات خود برای جهان با کربن صفر است. توسعه پایدار و هیچ آسیبی به جامعه و محیط زیست نمی زند. اصول اصلی شورای همکاری خلیج فارس در صدور اعتبارات کربن واجد شرایط CORSIA ، با تمرکز یکسان بر جلوگیری از هرگونه همپوشانی با تلاش های تخفیف ملی برای دیدار با پاریس اهداف توافق نامه. تصویب CORSIA نشان می دهد که GCC در مدت زمان کوتاهی از زمان راه اندازی خود توانسته است به کیفیت کیفیت و یکپارچگی محیطی که از جبران کننده ها انتظار می رود برسد تا به تلاش برای خنثی سازی کربن در سراسر جهان کمک کند. “

برنامه شورای همکاری خلیج فارس نه تنها پروژه ها را برای مشارکت آنها در کاهش تغییرات آب و هوایی از طریق صدور اعتبارات کربن به رسمیت می شناسد ، بلکه برچسب هایی را نیز برای کمک به اهداف توسعه پایدار و بدون آسیب رساندن به جامعه و محیط زیست ارائه می دهد.

برنامه GCC دارای یک چارچوب نظارتی کامل است و قبلاً چندین پروژه کاهش GHG را از طرف تحویل گرفته است بوقلمون، هند و جامائیکا، که در صورت ثبت ، در مجموع قادر به کاهش 28 میلیون تن CO2 در 10 سال خواهد بود. چندین پروژه با توجه به ارسال از چندین کشور دیگر وجود دارد از جمله قطر، عمان، صربستان و پاکستان، و غیره علاقه توسط توسعه دهندگان پروژه از ابراز شده است عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر، اردن، اسپانیا، چین، بلژیک، کانادا و ایالات متحده آمریکا، و غیره. چندین شرکت و شرکت هواپیمایی برای دستیابی به اهداف خنثی شدن کربن خود از پروژه های GCC برای تهیه اعتبارات کربن از چشم دور هستند. اعتبارات کربن صادر شده توسط برنامه GCC برای خنثی سازی کربن در جام جهانی فیفا 2022 استفاده می شود. این اعتبارات از قطر و همچنین پروژه های بین المللی ارائه شده به شورای همکاری خلیج فارس تأمین می شود. شورای همکاری خلیج فارس انتظار دارد بیش از 10 میلیون اعتبار کربن در سال 2021 صادر کند.

توجه به این نکته مهم است که با توجه به روحیه کمک به حسابداری دقیق جهانی کاهش انتشار و جلوگیری از شمارش مضاعف و ادعای مضاعف کاهش انتشار ، شورای همکاری خلیج فارس در اجرای انبار آب و هوای بانک جهانی و Meta Carbon IHS Markit مشارکت داشته است. ثبت. GCC همچنین در هیئت مشورتی IHS Markit’s Meta Carbon Registry است که در دست توسعه است. بانک جهانی و IHS Markit در حال توسعه ثبت های متاکربن هستند تا بتوانند حسابداری دقیق کاهش انتشار ناشی از اجرای مشارکتهای تعیین شده ملی (NDC) توسط کشورها را شامل استفاده از ابزارهای بازار کربن ، داوطلبانه یا مبتنی بر انطباق انجام دهند.

برای اطلاعات بیشتر ، با ما تماس بگیرید:

حسام عثمانی
رئیس بازاریابی
T: +974 44049006 | م: +974 66854534 | پست الکترونیک: [email protected]

فروه زهرا
متخصص ارشد روابط عمومی
T: +974 4404 9011 | م: +974 66983781 | پست الکترونیک: [email protected]

SOURCE شورای جهانی کربن