United Launch Alliance برای راه اندازی ماموریت پرواز 5 SBIRS GEO در حمایت از امنیت ملی

CAPE CANAVERAL ایستگاه نیروی فضایی ، فلوریدا ، 15 مه 2021 / PRNewswire / – موشک Atlas V United Launch Alliance (ULA) در حال آماده سازی نهایی برای پرتاب مأموریت پرواز 5 سیستم مادون قرمز فضایی مدار زمینی همزمان (SBIRS GEO) برای مرکز سیستم های فضایی و موشکی نیروی فضایی ایالات متحده (SMC) است. پرتاب در حال انجام است 17 مه از Space Launch Complex-41 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال. راه اندازی برای 1:35 بعد از ظهر EDT. پخش مستقیم از ساعت آغاز می شود ساعت 1:15 بعد از ظهر EDT بر 17 مه در www.ulalaunch.com.

وی گفت: “ما نقش خود را در امنیت ملی بسیار جدی می گیریم و از اینكه در نیروی فضایی آمریكا در فضا شریک هستیم افتخار می كنیم. ما در حال راه اندازی قابلیت های حیاتی برای جنگجو هستیم و نیاز به قابلیت اطمینان و سازگاری را می فهمیم.” گری ونتز، معاون رئیس دولت و برنامه های تجاری ULA. “این ماموریت 91 ما را نشان می دهدخیابان راه اندازی در حمایت از فضای امنیت ملی. در حالی که خود را برای اجرای پنجمین مأموریت SBIRS آماده می کنیم ، از شرکای خود به خاطر همکاری تیمی و برجسته شان تشکر می کنیم. ”

ULA تاکنون تمام ماهواره های SBIRS GEO را پرتاب کرده و این پنجمین و ششمین ماهواره را برای تکمیل صورت فلکی پرتاب می کند. صورت فلکی SBIRS ، ساخته شده توسط لاکهید مارتین ، متشکل از شبکه ای از ماهواره های GEO و محموله های HEO است که نظارت دائمی ، مادون قرمز را فراهم می کند – و همچنین سیستم های پیچیده کنترل زمینی که داده ها را مدیریت می کنند – برای پشتیبانی از هشدار موشکی ، دفاع موشکی ، آگاهی از فضای جنگ و فنی هوش بعلاوه ، دفتر مانیفست SMC ، با مشارکت با آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده، در این مأموریت با سیستم های پروازی EZ-3 و EZ-4 پرواز خواهد کرد.

این مأموریت با یک موشک پیکربندی Atlas V 421 آغاز خواهد شد که شامل یک فایبر با ظرفیت اضافی 13.7 فوت (4 متر) Extra Extended Payload Fairing (XEPF) و بلندای 194 فوت (59 متر) است. تقویت کننده اطلس برای این مأموریت توسط موتور RD AMROSS RD-180 تأمین می شود. Aerojet Rocketdyne موتور RL10C-1-1 را برای مرحله فوقانی قنطورس و دو تقویت کننده موشک جامد AJ-60A تهیه کرد.

این 87 خواهد بودهفتم پرتاب موشک Atlas V و 72دوم اطلس V برای راه اندازی از Space Launch Complex-41 in فلوریدا. تا به امروز ULA 143 بار با موفقیت 100 درصدی مأموریت راه اندازی کرده است.

با بیش از یک قرن میراث ترکیبی ، ULA با تجربه ترین و قابل اطمینان ترین ارائه دهنده خدمات پرتاب کشور است. ULA بیش از 140 مأموریت را با موفقیت به مدار آورده است که به هواشناسان در ردیابی شرایط سخت هوا کمک می کند ، رمز و رازهای منظومه شمسی را باز می کند ، توانایی های مهمی را برای نیروهای منطقه فراهم می کند ، خدمات تجاری پیشرفته را ارائه می دهد و ناوبری GPS را فعال می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ULA ، به وب سایت ULA به آدرس www.ulalaunch.com مراجعه کنید ، یا با شماره تلفن 1-877-ULA-4321 (852-4321) با UTA Launch Hotline تماس بگیرید.

به گفتگو بپیوندید: فیس بوک ، توییتر، اینستاگرام و لینکدین.
عکس های موجود در صفحه ULA Flickr.

SOURCE United Launch Alliance (ULA)